Lampy odrestaurowane 

Lampy odrestaurowane

Lampy o wyglądzie niczym z poprzedniej epoki są propozycją, która świetnie wpisuje się zarówno w modernistyczne i industrialne wnętrza, jak i w pomieszczenia urządzone w modnym stylu vintage. Surowość i brak zbędnych zdobień są znakami rozpoznawczymi odrestaurowanego oświetlenia, wchodzącego szturmem do mieszkań, domów, biur, a nawet restauracji i barów. Do ich wykonania wykorzystano metal, szkło i porcelanę, przez co wprowadzają do wnętrza fabryczny klimat.

Lampy odrestaurowane obejmują różne typy lamp - stojące, wiszące, kinkiety, a także lampki biurkowe i stołowe. Ich niezaprzeczalnym atutem jest trwałość, dzięki której mogą służyć przez wiele lat. Ponadto wyróżnia je duża ilość dawanego światła, uzyskana dzięki użyciu dużych oraz przeźroczystych lub jasnych kloszy. Wzornictwo oświetlenia odrestaurowanego przywodzi na myśl zarówno początki XX wieku, gdy nad miastami górowały ogromne fabryki z dymiącymi kominami, jak i okres PRL, który choć był pełen absurdów, do dziś wzbudza sentyment u wielu osób. 

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
229,00 zł

Lampa wyprodukowana w latach 60' przez Stołeczne Zakłady Metalowe Nr 2 Przemysłu Terenowego w Warszawie. Model typ nr. 1118

329,00 zł

Lampa wyprodukowana przez Robotniczą Wytwórnię Sprzętu Oświetleniowego Energetyka SOPOT w latach 60'.

179,00 zł

Lampa porcelanowa  OPS-100/B I wyprodukowana została w latach 70' przez  Fabryki Materiałów Światłoczułych FOTON.

289,00 zł

Lampa biurkowa pochodząca z czasów prl.